fbpx

Digitalizace filmu - kalkulace

Příprava kotouče
Uvedená cena je za přípravu kotouče 8mm filmu k digitalizaci. Je rozdíl, jestli je film dodán na velkých cívkách nebo malých po několika málo minutách.

Přetočení filmu na vhodný kotouč pro digitalizaci a mechanické pročištění filmu od hrubých nečistot. V přípravě je rovněž započítáno i zjištění obsahu a stavu záznamu.

Vyhrazujeme si právo nezpracovat silně poškozené nebo silně znečištěné kotouče s filmem.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Cena: 30,00 Kč.
Neplatný vstup

Odhad délky filmu

Zadává se celkový počet minut ze všech kotoučů v celých číslech.

Odhad délky 8mm filmu

Uvedená tabulka Vám pomůže odhadnout přibližnou délku záznamu z průměru filmu na kotouči při standardní rychlosti filmu.

Ø filmu ČAS
Ø 7,5 cm 4 minuty
Ø 10 cm 8 minut
Ø 12,5 cm 16 minut
Ø 15 cm 24 minut
Ø 17,5 cm 32 minut

Formát záznamu DVD

Formát VOB je přednastavený jako standard. Výsledkem je klasické filmové DVD Video.

Formát VOB lze uložit pouze na DVD, přehrávat pouze v DVD přehrávačích a na PC s mechanikou a přehrávačem DVD formátu!

Formát VOB nelze stříhat v běžných střihových (editačních) programech, pouze po opětovném grabování do vhodného formátu např. MPG nebo AVI.

Cena zahrnuje příplatek za DVD authoring

VIDEO AUDIO
Norma PAL Norma PAL
Komprese DV Komprese PCM
Rozlišení 720x576 Kanály 2 (stereo)
Frekvence 25 sn/s Vzorkování 48 kHz
Datový tok 100% Datový tok 224 kb/s

Formát MP4

Tento formát je vhodný pro úpravu v PC

VIDEO   AUDIO  
Norma PAL Formát AAC
Komprese H264 Audio codec AAC
Rozlišení 1920x1080 Kanály 2 (stereo)
Frekvence 25 sn/s Vzorkování 48 kHz
Datový tok VBR, 1 průchod, Cíl 10,00 Mb/s, Maximálně 12,00 Mb/s Datový tok 320 kb/s

Formát MPEG

Tento formát je vhodný pro úpravu v PC

VIDEO   AUDIO  
Norma PAL Formát MPEG
Komprese MPEG Audio codec MPEG
Rozlišení 1920x1080 Kanály 2 (stereo)
Frekvence 25 sn/s Vzorkování 48 kHz
Datový tok VBR, 1 průchod, Cíl 4,00 Mb/s, Maximálně 15,00 Mb/s Datový tok 384 kb/s

Archivace

V případě volby DVD Vám výsledný produkt předáme na DVD. V případě volby formátu DVD-VOB půjde DVD disk přehrát v jakémkoliv přehrávači DVD V případě volby "datového souboru" je soubor uložen na externím datovém uložišti. Přístup ka takto uloženým souborům přez odkaz Download/zákaznická vide, Soubor je archivován 2 roky a samotné stažení je chráněno přístupovým heslem
Neplatný vstup
Neplatný vstup

Střih

Doporučujeme vybrat základní střih záznamu Pokud není uvedený žádný střih, provádíme automaticky zdarma střih začátku a konce záznamu. (platí pouze u 8mm filmu)

Základní střih

Střih je prováděn na již digitalizovaném záznamu, Váš film se tak nijak nepoškozujeme. Celý záznam se prohlíží ručně a provádí se korekce různých chyb filmu, které jsou popsány níže. Výsledkem základního střihu je souvislý a ničím nerušený záznam. Pokud není uvedený žádný střih, provádíme automaticky zdarma střih začátku a konce záznamu.

Způsoby provádění základního střihu

vystřižení prázdných míst snímků na filmu, vystřižení poškozených míst, vystřižení bílých nebo černých míst (přeexponované nebo podexponované), vystřižení natáčení jednoho nepodstatného místa delší dobu (např. zem při nevypnuté kameře).

PROFI střih

Střih je prováděn na již digitalizovaném záznamu, Váš film se tak nijak nepoškozujeme. Celý záznam se prohlíží ručně a provádí se korekce různých chyb filmu, které jsou popsány níže. PROFI střih provádíme proto, aby konečný záznam působil uceleněji, měl dynamičtější průběh a výsledkem byl dojem skutečného filmu. Pokud není uvedený žádný střih, provádíme automaticky zdarma střih začátku a konce záznamu. Konečný záznam, po provedení PROFESONÁLNÍHO střihu, bude kratší. Pro 8mm filmy tento typ střihu NEDOPORUČUJEME. Tyto filmy jsou příliš vzácné a krátké na to, abychom na ně použili tento typ střihu.

Způsoby provádění PROFI střihu

vystřižení míst snímků na filmu, vystřižení poškozených míst, vystřižení bílých nebo černých míst (přeexpozice nebo podexpozice), natáčení jednoho nepodstatného místa delší dobu (např. zem při nevypnuté kameře). Vystřihnutí (editace) v rámci PROFI střihu vystřižení rozmazané části, vystřižení různě poškozených záznamů, vystřižení velkého zoom nebo příliš rychlého zoomování, vystřižení zdlouhavých a bezobsažných záběrů, vystřižení jiných podobných chyb filmu nebo kameramana.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup

Filtry obrazu

Vyhlazení obrazu

Jemné vyhlazení zrnitého obrazu. 8mm mívají často zrnitý obraz v závislosti na použití filmového materiálu. Tento neduh se objevuje i na kazetách, kde je záznam pořizován za nedostatečných světelných podmínek.

Kontrast obrazu

Příliš světlému záznamu bude přidán kontrast do vhodné míry. Tato možnost lze aplikovat pouze tehdy, když záznam bude mít alespoň minimální množství informací pro úpravu.

Stabilizace

Stabilizuje nepatrně se chvějící záznam.

Prosvětlení obrazu

Příliš tmavý záznam prosvětlíme do vhodné míry. Tato možnost lze aplikovat pouze tehdy, pokud záznam má minimální množství informací pro úpravu.

Oživení barev

Pomocí filtrů lze oživit barvy a dát jim reálný vzhled. Tato možnost lze aplikovat pouze tehdy, pokud záznam má minimální množství informací pro úpravu.

Neplatný vstup
Neplatný vstup

Hudební doprovod

Hudební doprovod je vhodný zejména u němých 8mm filmů. Taktéž je vhodný hudební doprovod vhodný i do ostatních záznamů se zvukem jako hudební podkres.

Způsob přidání hudebního doprovodu

Podle obrazového obsahu a dynamiky záznamu, vybereme hudbu pro Váš záznam. Pokud vyberete tuto možnost, výběr hudby nám, nelze ji později reklamovat jako nevhodnou. Hudba je vybírána dle našeho nejlepšího vědomí. Dalším limitem je výběr hudby tak, abychom neporušili autorská práva. Není možné nás žádat o vložení konkrétní písně, pokud není volně šířitelná. >h3>Způsob přidání vlastního hudebního doprovodu Jasně které písně vložit, jaké pořadí a na jaké místo. V takovém případě je zákazník povinen písně dodta a to v elektronické formě (waw, mp3)
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Titulek slouží k lepší orientace na mediu. Důležitý je úvodní titulek. Do titulku můžete vložit také jakoukoliv potřebnou informaci. Nejčastěji se vkládá např. název, místo nebo datum akce na video záznamu. 1ks titulku znamená maximálně 25 znaků. Takový titulek je jeden dobře čitelný řádek s potřebnými informacemi.Doba zobrazení titulku je 5 až 10 vteřin podle počtu znaků. Text titulku zadejte do formuláře.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Název hodnota
Typ:
Délka záznamu:
Cena digitalizace:
Formát záznamu:
Střih záznamu:
Druhy střihu:
Cena střihu:
Filtr obrazu:
Cena filtru:
Hudební doprovod:
Cena za hudební doprovod:
Titulky:
Cena za titulky:
Celková cena:
Neplatný vstup
Neplatný vstup
DOPRAVA A PLATBA
Neplatný vstup
FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup